2018-06-23 12:58:50

Zonguldak Valisi: Plajda içki haberi maksatlı yapıldı

Zonguldak Valisi: Plajda içki haberi maksatlı yapıldı

İDEOLOJİK KAYGIYLA HABER YAPILIYOR

İncelemelerin ardından bir gazetecinin, "Plajda alkol alan kadın doktorların gözaltına alındığı ulusal ve yerel medyaya yansıdı. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?" sorusuna Vali Çınar, "Aslında bunu konuşmaya değer bir konu olarak görmüyorum. Son derece basit, küçük, her zaman her yerde yaşanabilen bir olay. Konu yansıma biçimiyle tabii abartılı oldu. Maalesef bence biraz ideolojik kaygılar ve devlete bakışta birtakım bahane arayan, yanlış yapılan haber olarak değerlendiriyorum." diye konuştu.

Zonguldak Valisi: Plajda içki haberi maksatlı yapıldı

Çınar, plajda alkol almanın yasak olduğuna dair belediyenin astığı tabelanın olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

CHP BELEDİYESİNİN ASTIĞI BİR TABELA

"Türkiye'de hep ideolojik bir bakışa, maalesef bağnazlık seviyesinde karşı fikre tahammül edememe şeklinde bir anlayış yaygın olduğu için.. CHP Belediyesi'nin de astığı bir tabeladır. Elbette burada toplumun huzurunun sağlanması belediyemizin de görevidir. İnsanlar içerisinde ve küçük yaşta çocukların olduğu aileler var. Kimse burada içki içilmesini istemez.

Zonguldak Valisi: Plajda içki haberi maksatlı yapıldı

POLİS İÇKİ İÇİLMESİNE KARIŞMADI, ÇEVREYİ RAHATSIZ ETTİLER O YÜZDEN POLİS GELDİ

Burada içki içmek veya içkili gelmek yasak mı değil mi ona zaten polis karışmamıştır. Buraya girip çıkan hiç kimse kimlik veya alkol kontrolüne tabii tutulmuyor. Polis, görevi çerçevesinde davranmıştır. Bir adım daha ileri gidersek, içki içti diye kontrol edilme durumu yok. İhbar üzerine bu arkadaşların sarhoşluk seviyesinde, belki bir tanesinin olmayabilir onu bilmiyorum, burada toplumu rahatsız ettiği anlaşılmış ve dolayısıyla polis görevini yapmıştır. Basit ve sade bir konudur.

İSTEDİKLERİ KADAR ALKOL ALABİLİRLER ANCAK YASAK OLAN YERDE İÇEMEZLER

İnsanlar istedikleri gibi alkol alabilirler. Yasalar çerçevesinde şehrin her bölgesinde içki içmeyi sağlayacak mekanlar bulunur ancak ne plajda, ne sokakta ne de herhangi bir yerde başka insanları rahatsız edecek seviyede rahatsız ediyorsa içkiden veya başka sebeple polis buna müdahale etmek ve toplumun huzurunu sağlamak zorundadır."

Zonguldak Valisi: Plajda içki haberi maksatlı yapıldı, zonguldak, zonguldak valisi, kapuz plajı, ahmet çınar, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search