2018-06-25 13:05:26

Yunanistan'a kaçan darbeciler: Bizi ABD'ye gönderin

Askeri helikopterle Yunanistan'a kaçan, Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü'ndeki nezarethanenin kapalı olması nedeniyle cumartesi gecesini yakında bulunan Feres ilçesindeki bir nezarethanede geçiren 3'ü binbaşı, 3'ü yüzbaşı, 2'si de başçavuş 8 asker sıkı güvenlik güvenlik önlemleri altında dün sabah savcıya ifade vermek üzere Dedeağaç Adliyesi'ne getirildi.

GÜNEY AMERİKA'YA GİTMEK İSTEDİLER

Askerler adliye binasına girinceye kadar elleri ile yüzlerini gizlemeye çalıştı. Hürriyet Atina Temsilcisi Yorgo Kırbaki’ye konuşan 4 askerin avukatı Vasiliki Marinaki, müvekillerinin kendisine "Yunan makamlarına Güney Amerika'ya gönderilebilmemiz için nasıl talepte bulunabiliriz?" dediklerini açıkladı.

Yunanistan'a kaçan darbeciler: Bizi ABD'ye gönderin

YARGILANMALARI KARARLAŞTIRILDI

Marinaki “Ben de kendilerine bunun mümkün olmadığını anlattım” dedi. Savcılık, askerlerin tutukluluk halinin devam etmesini ve “Yunanistan'a izinsiz giriş yapmak ve yasadışı uçuş yapmak” suçlamalarıyla bugün Dedeağaç Suçüstü Mahkemesi'nde yargılanmalarını kararlaştırdı.

ÇİPRAS: İADE SÜRECİ BAŞLADI

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Başbakan Binali Yıldırım'ı dün telefonla arayarak, Yunanistan halkı ve hükümeti adına destek ifade etti. Çipras, Yunanistan'a iltica etmek isteyenlerle ilgili iade sürecinin başlatıldığını Yıldırım'a iletti.

Yunanistan'a kaçan darbeciler: Bizi ABD'ye gönderin, güney amerika, yunanistan, dedeağaç, asker, darbeci asker, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search