2018-03-23 02:19:46

Telefon dolandırıcılarını suçüstü yakaladılar

İzmir'in Çeşme İlçesi'nde, geçtiğimiz 11 Eylül'de 50 yaşındaki G.K.'yi telefonla arayan bir kişi, kendisini 'polis' olarak tanıtarak, "Bir operasyonda terör örgütü üyelerini bir miktar altın takıyla yakaladık. Sorgularında sizin adınızı verdiler. Evinizdeki altınları, terör örgütü üyelerinin üzerinde yakalananlarla karşılaştırmamız için getirmeniz gerekiyor" dedi.

Telefon dolandırıcılarını suçüstü yakaladılar

POLİS HIRSIZLARA KUMPAS KURDU

G.K., telefonu kapattıktan sonra Çeşme İlçe Emniyet Müdüdrlüğü'nü arayıp, dolandırılmak istendiğini bildirdi. Bunun üzerine polis, G.K.'den kendileri ile irtibat halinde olmasını ve telefondaki şüphelinin söylediklerini yerine getirmesini istedi. G.K., şüphelilerin kendisini ertesi gün tekrar telefonla aramaları üzerine, yaklaşık 75 bin lira değerindeki ziynetler eşyalarını bir çantaya koyarak, bildirilen adrese götürdü.

Telefon dolandırıcılarını suçüstü yakaladılar

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDILAR

Teslimatın yapılacağı bölgede önlem alan polis, G.K.'nin ziynet eşyalarının bulunduğu çantayı şüphelilere teslim etmesinin ardından harekete geçti. Polis, otomobille kaçmaya çalışan E.K., A.B., M.O. ve D.H. gözaltına aldı. Otomobildeki aramada şüphelilerin G.K.'den aldıkları takılar da ele geçirildi. Ziynet eşyaları ise tutanakla sahibine teslim edilirken 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından, bugün adliyeye sevk edildi.

Telefon dolandırıcılarını suçüstü yakaladılar

Telefon dolandırıcılarını suçüstü yakaladılar, İzmir, Çeşme, dolandırıcı, polis, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search