2018-02-23 15:21:31

Sosyal medyada ABD- Kuzey Kore gerginliği

Kuzey Kore'nin sürekli balistik füze denemesini durdurmasını isteyen ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin tehdit altında olmasını istemiyor.

Sosyal medyada ABD- Kuzey Kore gerginliği

TRUMP KUZEY KORE'Yİ UYARMAYA DEVAM EDİYOR

Ülkesine yöneltilen tehditlere "ateş ve öfkeyle" karşılık vereceklerini de dile getiren Trump, Kuzey Kore'yi uyarmaya devam ediyor. Bu kapsamda ABD donanması, geçtiğimiz günlerde Nanşa Adaları'ndaki yapay Meyci (Mischief) resifine yaklaşmış ve Çin tarafından da uyarı almıştı.

Sosyal medyada ABD- Kuzey Kore gerginliği

"YAPTIKLARI YANINA KAR KALMAYACAK"

Dün bir açıklama yapan Trump, Kim Jong-un'u kastederek, "İnanın bana bu adamın yaptıkları yanına kalmayacak. Açık bir şekilde bir tehdit savurursa -ki bunu yıllardır yapıyor, ailesi yıllarca yaptı veya Guam'a ya da Amerikan toprakları veya bir müttefikine yönelik bir şey yaparsa bundan gerçekten pişman olacak ve gerçekten çabuk pişman olacak." diye konuştu.

Sosyal medyada ABD- Kuzey Kore gerginliği

SOSYAL MEDYADA YANKI UYANDIRDI

Asya kıtasında büyüyen savaş tehdidi sosyal medyada da derin bir yankı uyandırdı. Reddit kullanıcılarından biri Kuzey Kore lideri King Jung Un ve ABD Başkanı Trump'ın bir fotoğrafını photoshop yaparak gündeme oturdu. Kullancı, yaptığı bu fotoğraf düzenlemesiyle iki lideri birbirine benzetti ve birçok yorum aldı.

FRANSIZ DERGİSİ DE KAPAKTA FARKLI KULLANDI

Ayrıca Fransız haftalık dergisi 'Liberation' da kapağında Trump'ın kafasına King Jung Un'un yüzünü yerleştirdiği fotoğrafa yer verdi.

Altına da Fransızca 'Atomes crouches', yani 'birbirine bağlı atomlar' ifadesini kullandı. Bu terim genelde birbirine benzeyen kişiler için yazılıyor.

Sosyal medyada ABD- Kuzey Kore gerginliği

Sosyal medyada ABD- Kuzey Kore gerginliği, ABD, Donald Trump, Kuzey Kore, King Jung Un, savaş, sosyal medya, internet, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search