2018-06-23 01:28:04

Sanatçı Ferhat Tunç hakim karşısına çıktı

Sanatçı Ferhat Tunç hakim karşısına çıktı

Beraberindeki grupla sabah saatlerinde Malatya Adliyesi'ne gelen Tunç, 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada avukatıyla hazır bulundu.

Kimlik tespiti ve hakkındaki iddianamenin okunmasının ardından savunma yapan Tunç, geçen yıl Tunceli'de düzenlenen 1 Mayıs etkinliğine katıldığını ve milletvekili adayı olduğu için de burada bir konuşma yaptığını belirtti.

İddianamedeki suçlamaları kabul etmediğini dile getiren Tunç, konuşma metninin tamamının okunması halinde suç içermediğinin görüleceğini savundu.

BEN KENDİ KONUŞMAMDAN SORUMLUYUM

Konuşmasında İbrahim Kaypakkaya, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan gibi isimleri andığını, ancak iddianamede yalnızca İbrahim Kaypakkaya ile ilgili bölümün yer aldığını ileri süren Tunç, ''Konuşma yaptığım kitleye göre hitap ettim. Ben kendi konuşmamdan sorumluyum. Diğer konuşmacıların konuşmalarından veya atılan sloganlardan sorumlu değilim'' dedi.

Tunç'un avukatı Ercan Kanar da müvekkilinin beraatını talep etti.

Mahkeme heyeti, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Badem'in mütalaasını okumasının ardından duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Sanatçı Ferhat Tunç hakim karşısına çıktı, Ferhat Tunç, Tunceli, İbrahim Kaypakkaya, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search