2018-06-18 18:21:00

RedHack hacker grubunun bilinmeyenleri

RedHack hacker grubunun bilinmeyenleri

Türkiye’nin en çok konuşulan aktivist grubu RedHack, Best FM’de yayınlanan ‘Konuşan Türkiye’ programında kendisiyle ilgili merak edilenleri anlattı

RedHack sözcüsü grup hakkındaki bilinmeyenleri bu sabah ‘Konuşan Türkiye’ programından Sahra Aygün’e açıkladı.

İşte o röportajın satır başları:

1 Mayıs kutlamalarının iptal edilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan RedHack sözcüsü, “…Halkına karşı örgütlenmiş bir devlet pratiği ile karşı karşıyayız. O yüzden isyan etmek meşrudur” dedi.

RedHack sözcüsü, Türkiye’deki işsizlik ve yoksulluk verilerine de dikkat çekerek; ''Kuruluş tarihinde İbrahim Kaypakkaya’yı kendimize model almamız bizim için çok anlamlı” dedi.

''BİZİM KIBLEMİZ İNSANDIR''

Siber güvenlik konusuna da değinen, “Kamu Güvenliği Müsteşarlığı gibi önemli bir görevi Amerikalı bir yabancıya bırakırsanız devlet sırrından bahsedemezsiniz” diyen Redhack Sözcüsü, devletin siber güvenlik konusunda kifayetsiz olduğunu savundu. ''Biz önce insanız sonra sosyalistiz sonra hackerız sonra vs.vs. diye adlandırılmak istiyoruz'' diyen Sözcü, ”Bizim kıblemiz insandır. Anti Kapitalist Müslümanlar ile bunun için omuz omuza verebildik. Biz dinin kötüye kullanılmasına karşıyız. Müslüman kardeşim abdest alacakmış; ibriğini, seccadesini, havlusunu benim ellerime teslim etsin, seve seve ona hizmet edeyim. Keza Musevi kardeşim ibadet edecekmiş, onun şamdanını mumunu biz getirelim” dedi.

Redhack sözcüsü yaptığı açıklamada kendilerine gösterilen sevgiden çok mutlu olduklarını çünkü tek onay mercilerinin halk olduğunu sözlerine ekledi.

RedHack hacker grubunun bilinmeyenleri, RedHack, Hacker, , en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search