2018-04-26 16:42:49

Metin Akpınar: Sosyalistler açlıktan ölecek mi

Metin Akpınar: Sosyalistler açlıktan ölecek mi

Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuşan Metin Akpınar şunları söyledi:

LENİN'İN SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Tarih boyunca özgürlük için ölenler ne olacak peki?

- Hiç ölmemek lazım. Ölünce bir hayrınız olmuyor. Sadece namınız yürüyor. Ama yaşarsanız yararınız olur. Benim devrimci arkadaşlarım çok erken öldü. Lenin’in bir uyarısı vardır: “Sermaye sizi erken silahlandırır ve küçükken boğar.” Ona bile uymadılar. Bugün bir Sinan Cemgil yaşasaydı kötü mü olurdu? O yüzden ölmek yok. Onu Allah bilir. Sen ona teslim olacaksın. Ölümüne yaşayacaksın!

SOSYALİSTLER AÇLIKTAN ÖLSÜN MÜ

Sosyalist yönünüze rağmen yaşam biçiminiz bazıları tarafından eleştiriliyor...

- ‘Sosyalistler açlıktan ölecek’ gibi bir ideoloji hatırlamıyorum. Bu aptallar, puro içiyor falan diye Çetin Altan’la da uğraşırlardı. Monizm olmadan komünizm öğrenilmez. Bunlar ideolojilerdir. ‘Dünya ideoloji mezarlarıyla dolu’ lafı da yanlıştır. Hâlâ emek-sermaye çatışması var. Bugün mülteci sorunu diye karşımıza çıkan budur. Eğer dünyada 1.5 milyar insan, bir dolarla yaşıyorsa bu insanlar kuzeye yürür, fabrikaları da işgal eder, isyan da çıkarır. Yani Batı, yaşamak için yaşatmayı bilmek zorundadır. Bizim sosyal demokratlığımız da budur.

Metin Akpınar: Sosyalistler açlıktan ölecek mi

Metin Akpınar: Sosyalistler açlıktan ölecek mi, metin akpınar, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search