2018-06-22 14:15:06

Lavrov: ABD-Kuzey Kore krizi büyük bir savaşa dönüşebilir

Lavrov sözlerine şöyle devam etti:

"ABD Savunma Bakanı James Mattis, Kuzey Kore’nin eylemlerinin çok sayıda sivil kayıpla sonlanacağını söyledi. Ayrıca Kuzey Kore’ye önleyici saldırı düzenlenmesi gerektiğine dair açıklamalar ile Pyongyang’ın Guam’ı ve ABD askeri üssünü vurma tehditleri sona ermiyor. Dolayısıyla bu bizi elbette çok endişelendiriyor.”

Lavrov: ABD-Kuzey Kore krizi büyük bir savaşa dönüşebilir

"NÜKLEER BİR KUZEY KORE'Yİ KABUL ETMİYORUZ"

Rusya’nın Vladimir Bölgesi’nde katıldığı bir forumda konuşan Lavrov, “Kuzey Kore, nükleer silahların yayılmasını önleme anlaşmasını imzalamıştı ancak daha sonra bu anlaşmadan çekildi. Bugün ise Pyongyang yönetimi, nükleer silah üretmek için tüm meşru haklara sahip olduğunu söylüyor. Ancak Rusya’nın tutumunu biliyorsunuz. Biz, nükleer bir Kuzey Kore’yi kabul etmiyoruz” dedi.

Lavrov, Rusya ve Çin’in, krizin çok sayıda insani kayba yol açacak şekilde derinleşmesinin önüne geçmek için bir dizi öneri sunduğunu da kaydetti.

Lavrov: ABD-Kuzey Kore krizi büyük bir savaşa dönüşebilir, abd, amerika, donald trump, çin, kuzey kore, rusya, terör, balistik füze, füze savunma sistemi, pyonyang, nükleer savaş, lavrov, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search