2018-02-23 15:19:28

Küçük Hiba, annesi ve kardeşlerine kavuştu

Küçük Hiba, annesi ve kardeşlerine kavuştu

Suriye'nin İdlib kentinde evlerine düşen bomba sonucu elleri ile yüzü yanan ve tedavi görmek için geldiği Türkiye'de 8 aydır anne ve kardeş hasreti çeken 8 yaşındaki Hiba Mekzum'un özlemi, Cumhurbaşkanlığı ve hayırseverlerin desteğiyle giderildi.

Küçük Hiba, annesi ve kardeşlerine kavuştu

AĞLADILAR, AĞLATTILAR

Hiba Mekzum, babası Muhammed Mekzum ve aileye destek veren hayırseverlerle, annesi Diyya Kadik, erkek kardeşi Faysal ve Merva'yı İstanbul Dudullu'daki otobüs terminalinde karşıladı. Aile üyeleri uzun süre birbirlerine sarılarak hasret giderirken, aileye destek veren hayırseverler de sevinç gözyaşı döktü.

Küçük Hiba, annesi ve kardeşlerine kavuştu

Suriye'de ayakkabıcılık yapan Muhammed Mekzum, AA muhabirine, büyük sevinç yaşadıklarını dile getirdi.

Küçük Hiba, annesi ve kardeşlerine kavuştu

ERDOĞAN VE TÜRKİYE'YE DUA

Hayırseverlere teşekkür eden Mekzum, "Geçen yıl Aralık ayının 12. günü Rus uçakları çok bomba attılar. İş yerimdeydim. Eve geldiğimde 5 yaşındaki Ahmed ve 3 aylık kızım Aişe'yi orada kaybettim. 8 yaşındaki Hiba ve 10 yaşındaki Merva yandı. Evimiz yaşanmaz hale geldi. Suriye'deki hastaneler bir şey yapamadı. 'İstanbul'a geçin belki orada size yardımcı olabilirler' dediler. Hastane için Suriye'den Türkiye'ye geçtik. Elhamdülillah burada plastik cerrah Prof. Dr. Ethem Güneren bize çok yardımcı oluyor. İnşallah Hiba daha iyi olacak. 8 ay kadar oldu ailemizi görmeyeli. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum ve ona selam gönderiyorum. Allah onun İslam ümmeti için ve Türkler için başarısını büyütsün." ifadelerini kullandı.

Küçük Hiba, annesi ve kardeşlerine kavuştu

Anne Diyya Kadik ise "Türkiye bize çok büyük bir şans verdi. Cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. Çünkü bize çok yardım etti" diye konuştu.

Küçük Hiba, annesi ve kardeşlerine kavuştu

"MİLLETİMİZ AZİZ BİR MİLLET"

Aileye destek veren hayırseverlerden Teknik Elemanlar Derneği İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Emrullah Köker ise İstanbul Üniversitesi'nde okuyan Suriyeli bir kız öğrencinin kendilerine ailenin durumunu aktardığını belirtti. Yaklaşık 3 ay önce baba Muhammed Mekzum'a ulaştıklarını, hayırseverlerin desteğiyle kendilerine ev kiraladıklarını aktaran Köker, anne ve kardeş özlemi çeken küçük kızı mutlu edebilmek için aileyi bir araya getirmeye karar verdiklerini dile getirdi.

Köker, "Biz bir şekilde yardımcı olmaya çalıştık. Sonra Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemi'ne ulaştık. Hasan Doğan Bey bize çok yardımcı oldu. Hatay Valimiz ilgilendi. Vali Yardımcımız Mahmut Hersanlıoğlu bizden annenin telefon numarasını istedi. Akşam 08.00 gibiydi. 4 saat içinde aile, İdlib'den alınarak Reyhanlı'ya getirildi." diye konuştu.

"HASAN DOĞAN BEY'E ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ"

Aileye çok sayıda hayırseverin destek verdiğini belirten Köker, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim milletimiz gerçekten aziz bir millet. Bu insanların mağdur durumunu anlattığımızda inanılmaz şekilde Almanya'dan olsun, Türkiye'den olsun destekler geldi. Hatta biz ev kirası olsun, evi döşeme olsun 1 yıllık tamamen üzerimize almıştık. O arkadaşlar da zaten severek yaptılar. Biz bunu Cumhurbaşkanlığımızın Özel Kalemi'ne anlattığımızda artık ailenin kendilerinin himayesinde olduğunu söylediler. Çocuğun hastane masrafları olsun, ev kirası olsun tamamen kendilerinin ilgileneceğini söylediler. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Özel Kalemi Hasan Doğan Bey'e, bu süreçte bizi adım adım bilgilendiren, desteklerini esirgemeyen Mahmut Hersanlıoğlu'na şükranlarımızı iletmek istiyoruz. Bizim devletimiz güçlü, milletimiz aziz bir millet. Biz Allah'ın izniyle yapılabilecek her türlü dış müdahaleye karşı koyabilecek kudrete sahibiz. Biz tahrip eden değil, tamir eden bir milletiz. Bundan dolayı da milletimizle iftihar ediyorum."

Küçük Hiba, annesi ve kardeşlerine kavuştu , suriye, idlib, hiba mekzum, cumhurbaşkanlığı, dudullu, esad, türkiye, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search