2018-05-24 01:39:25

İstanbul Boğazı'nda yüzme şöleni

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 27. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, İstanbul Boğazı'nda yapıldı. Anadolu yakasında Kanlıca İskelesi'nden başlayan ve Avrupa yakasında Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı önünde son bulan yaklaşık 6,5 kilometrelik yarış 49 ülkeden 1870 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Boğazı'nda yüzme şöleni

ÇİPLER SAYESİNDE BELİRLENDİ

İngiltere'den 153, İtalya'dan 99, Almanya'dan 79, Brezilya'dan da 28 yüzücü İstanbul Boğazı'ndaki 6,5 kilometrelik parkurda Asya'dan, Avrupa'ya kulaç attı.. Rekor katılımın olduğu yarışta 203'ü Türk olmak üzere 460 kadın, 851'i Türk, 1410 erkek yüzücü kulaç attı.

İstanbul Boğazı'nda yüzme şöleni- FOTO GALERİ

Türkiye ve İstanbul'un tanıtımına da katkı sağlayan yarışta, Kanlıca İskelesi'nden gruplar halinde start alan yüzücülerin dereceleri ayak bileklerine bağlanan çipler sayesinde belirlendi.

İstanbul Boğazı'nda yüzme şöleni

DENİZ ARAÇLARI EŞLİK ETTİ

Organizasyonun gerçekleştirdiği alanda geniş güvenlik önlemi alınırken, olası bir boğulma durumuna karşın parkur boyunca yüzücülere çeşitli deniz araçları eşlik etti.

Genel klasmanında erkeklerde Bertuğ Coşkun yarışı birinci sırada tamamlarken, Emre Öztürk ikinci, İtalyan Claudio Gargaro da üçüncü geldi. Kadınlarda ise Nilay Erkal birinci, Deniz Güngöroğlu ikinci, İngiliz Jessica Wooddisse de üçüncü oldu.

İstanbul Boğazı'nda yüzme şöleni

DÖNÜŞ YAPMAK ZORUNDA KALDI

Yedi okyanus geçişinde başarıyla kulaç atan ilk İngiliz yüzücü olan Walker, erken geldiği bitiş noktasında yarışmacıları karşıladı. Yarıştan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Walker, organizasyona katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Harika bir yarıştı. Daha önce 7 okyanusta yarıştım ama burası en iyisiydi" dedi.

Adam Walker, parkurda soğuk akıntıyı bulmaya çalıştığını ancak bunu başaramadığını ve bu nedenle bitiş noktasını biraz kaçırdığını, sonradan dönüş yapmak zorunda kaldığını ifade etti.

İstanbul Boğazı'nda yüzme şöleni, İstanbul, dönüş, parkur, Bertuğ Coşkun, İtalya, Brezilya, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search