2018-05-24 01:42:13

İsrail'den Türkiye'de yaşayan İranlı gazeteciye izin

Times of Israel haber sitesine yazan İranlı kadın gazeteci Neda Amin, sosyal medya hesabında ‘‘çok kısa zamanda İran’a iade edileceğini’’ söylemişti.

İran’a iade edilmesi durumunda bu ülkede yargılanma riski bulunan Neda Amin’in İsrail’de sığınmacı statüsü verilmesi için Kudüs Gazeteciler Örgütü ile İsrail Gazeteciler Birliği,İsrail İçişleri Bakanı’na başvurmuşlardı.

İDAM RİSKİ YOK

Kudüs Gazeteciler Örgütü’nün başvurusunda ‘‘Neda Amin’in İran’da derhal tutuklanıp, Times of İsrael sitesinde Farsça  yazdığı bir kaç makale nedeniyle idam edilme riski bulunmamaktadır’’ denildi.

İSRAİLLİ BAKANDAN AÇIKLAMA

İsrail İçişleri Bakanı Arye Dery bugün yaptığı açıklamada Neda Amin’in İsraile turist vizesiyle girişini kabul ettiğini duyurarak ‘‘Bu gazeteci sadece bir İsrail haber sitesine yazdığı için yaşamsal tehlike ile karşı karşıyadır. Ülkeye girişini tereddütsüz kabul ettim’’ dedi.

İsrail'den Türkiye'de yaşayan İranlı gazeteciye izin

İsrail'den Türkiye'de yaşayan İranlı gazeteciye izin, israil, neda amin, gazeteci, kudüs, iran, izin, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search