2018-04-26 01:05:24

İbadi: Erdoğan'ın sözlerini şaşkınlıkla karşıladım

d

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi'nin ofisi tarafından yayınlanan bildiride, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Haşdi Şabi'ye yönelik sözlerinin şaşkanlıkla karşılandığı vurgulandı.

"BU MESELEYE KARIŞMAYIN"

Haşdi Şabi'nin Irak'ın iç meselesi olduğunun dile getirildiği bildiride, bu meseleye karışılmaması gereği ifade edildi. Haşdi Şabi'nin DEAŞ'a karşı Irak ordusunun yanında mücadele verdiği ve zaferler elde ettiği kaydedildi.

GÜCÜ DEVLETE BAĞLANIYOR

Irak'ın bir kanun devleti olduğunun altı çizildiği bildiride; Haşdi Şabi yasasının, bu gücü devlete bağladığı söylendi. Bu gücün başka bir ülke değil Irak'a ait olduğu ve Silahlı Kuvvetler Komutanı'nın emrinde olduğunun dile getirilirken, Irak yasalarının silahlı milisler kurulmasına izin vermediğine işaret edildi.

Ayrıca komşu ve dost ülkelerden Irak'ın iç işlerine karışmaması, bölge ve tüm dünyaya büyük bir tehlike arz eden DEAŞ'la mücadelede Bağdat'a destek vermeleri talep edildi.

İbadi: Erdoğan'ın sözlerini şaşkınlıkla karşıladım, Irak, İbadi, DEAŞ, Bağdat, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search