2018-06-18 18:23:51

Hollanda’da puhu kuşu kabusu bitti

puhu kuşu

Purmerend Belediyesi, uzman bir avcı tarafından yakalanan puhu kuşunun, uygun bir yer bulunana kadar hayvan barınma merkezinde tutulacağını açıkladı.

Purmerend Belediye Başkanı Yardımcısı kuşun yakalanmasıyla birlikte kente huzurun geri gelmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

50'DEN FAZLA İNSAN YARALANDI

Kentte şimdiye kadar 50’den fazla insana saldırarak yaralanmalarına yol açan puhu için, yaklaşık iki hafta önce avlanma kararı alınmıştı.

Kuzey Hollanda Eyaleti’nin, korunan hayvanlar kategorisinde bulunan puhu kuşunun avlanması için özel izin vermesinden sonra Purmerend Belediyesi uzman bir avcı görevlendirmişti.

Belediye kent sakinlerine, özellikle akşamları insanlara saldıran puhu kuşundan korunmaları için şapka takmaları ya da şemsiyeyle dolaşmaları tavsiyesinde bulunmuştu.

Kuzey Hollanda bölgesinde puhu kuşlarına fazla rastlanılmadığını  belirten belediyenin açıklamasında, söz konusu kuşun başka bir yerden kaçmış olabileceği kaydedilmişti.

"İNSANLARI YİYECEK YA DA ÇİFTLEŞME PARTNERİ SANIYOR"

Hollanda Baykuş Vakfı, hayvanın bu alışılmamış tavrının, kafeste tutulduysa insanları yiyecekle bağdaştırmasından ya da çiftleşme sezonunun başlamasıyla artan hormon seviyesinden kaynaklanıyor olabileceğini açıklamıştı.

Dünyanın en büyük baykuş türlerinden olan Avrupa puhu kuşunun ağırlığı, üç kiloya, kanat açıklığı ise 1 metre 80 santimetreye ulaşabiliyor.

Hollanda’da puhu kuşu kabusu bitti, hollanda, amsterdam, Purmerend, puhu kuşu, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search