2018-04-21 06:39:27

DGS ek yerleştirme sonuçları 2016/7 'Öğrenme Ekranı'

Ülkemizde onbilerce öğrencinin önlisans programından lisans programına geçmek için ter döktüğü Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları ile ilgili tüm güncel gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'DEN DGS EK YERLEŞTİRME AÇIKLAMASI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılan yazılı açıklamaya göre, adaylar 2016-DGS ek yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

DGS ile bir yükseköğretim programını kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonra sonuç belgelerinde belirtilen tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

DGS ek yerleştirme sonuçları 2016/7 'Öğrenme Ekranı'

EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ 15 LİRAYDI

Sonuçlar açıklandıktan sonra, sınava girip başarılı olan, ama başvuru yapmayan öğrenciler için kurum “DGS ek yerleştirme” kontenjanı açılmış,  ek yerleştirme ücreti ise 15 liraydı.

DGS ek yerleştirme sonuçları 2016/7 'Öğrenme Ekranı', https://sonuc.osym.gov.tr, başvuru, ÖSYM, DGS, dikey geçiş sınavı, DGS ek yerleştirme sonuçları, sorgula, öğren, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search