2018-05-21 16:05:17

CHP’nin yükselen yıldızı İhsan Hoca

CHP’nin yükselen yıldızı İhsan Hoca

İhsan Özkes

Yaklaşık 20 saat süren CHP Parti Meclisi seçimlerinde delegenin en çok istediği isim İstanbul Milletvekili, emekli müftü, CHP’nin Üsküdar belediye başkan adayı İhsan Özkes oldu. İhsan Özkes, yıllardır laiklik vurgusuyla oy toplamaya çalışan CHP'de "Çözerse müftü çözer" sloganlarıyla ilgi odağı olmuştu.

CHP’nin yükselen yıldızı İhsan Hoca

OYUNU ARTIRDI

İstanbul Milletvekili Özkes, geçen PM seçiminde 637 oy almıştı. Bu seçimde ise 665 oy aldı.

GÜRSEL TEKİN'İ KATLADI

Özkes'in yanında Şafak Pavey 642, Veli Ağbaba 619, Tuncay Özkan 605 oyla PM'ye en yüksek oyla giren isimler oldu. Mustafa Balbay ve Hakkı Süha Okay ise listeye giremedi. Partinin ikinci adamı olan Gürsel Tekin'e de 388 oy çıktı. Sezgin Tanrıkulu ise 400 oyda kaldı.

TÜRKAN SAYLAN'IN CENAZESİNDEKİ SÖZLERİYLE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

CHP’nin ‘muhafazakar kesime açılan yüzü’ diye anılan Özkes, partiye katılmadan önce Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan’ın cenaze töreninde yaptığı konuşmayla dikkat çekmişti.

Özkes şöyle demişti: “Merhume Türkan Saylan ile tanışıklığımız vardı. Birçok kez konuşma fırsatı bulmuştuk. Merhume Saylan Hanımefendi 74 yılını insan sağlığına ve insan eğitimine harcamıştır. Kuran’da şöyle deniyor: ‘Her kim zerre ağırlığınca iyilik yaparsa karşılığını görecektir.’ Türkan Saylan Hanımefendi aslında ölmemiştir, istirahata çekilmiştir. Onun adı eserleriyle hep anılacaktır. Umarız merhumenin bıraktığı yerden hizmet bayrağını devralacak nice Türkan Salyan’lar çıkacaktır.” Özkes’in bu sözleri cenazede alkışlanmıştı.

CHP’nin yükselen yıldızı İhsan Hoca, ihsan özkes, chp, müftü, üsküdar, yerel seçim, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search