2018-04-26 14:43:44

Ankara'da bazı yollar ulaşıma kapatılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Devlet Demiryolları  İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) tarafından gerçekleştirilecek Başkentray projesi  kapsamında, Banliyo hattının Ankara-Kayaş istasyonları arasında kalan demiryolu  köprüleri ve geçitleri yıkılarak yeniden yapılacak.

Çalışmalar süresince alt ve üst geçitlerin bulunduğu güzergahlar  kısmen veya tamamen araç trafiğine kapalı olacak.

Hacettepe Hastanesi Acil servisi önündeki demiryolu köprüsünün 15  Temmuz Cuma günü yıkılmasıyla başlanacak çalışmalar kapsamında, Sıhhiye, Saime  Kadın, Cebeci (Eski Konservatuar yanı) köprüleri, Altınsoy 1-2 geçitleri, Mamak  Caddesi, Kayaş Caddesi bağlantı noktaları ve Yemeni Sokak'ta bulunan üst geçitler  yıkılacak.

Çalışmalar, 19 Kasım Cumartesi gününe kadar devam edecek.

KÖPRÜLERİN YIKIM TARİHLERİ

Proje kapsamında ilk olarak Hacettepe Köprüsü'nün yıkımı  gerçekleştirilecek. Adnan Saygun Caddesi'nin, Celal Bayar Bulvarı ile Kızılay  Sokak (İbni Sina ve Yüksek İhtisas Hastanesi arasındaki sokak) arasında kalan  bölümü, yıkım işlemlerinin yapılabilmesi için 15 Temmuz Cuma günü saat 21.00'den  itibaren 17 Temmuz Pazar gününe kadar taşıt trafiğine kapatılacak.

Yıkım işlemleri tamamlandıktan sonra Adnan Saygun Caddesi'nin Celal  Bayar Bulvarı ile Kızılay Sokak arasında kalan bölümünde her iki yönde önce bir,  daha sonra ise iki şerit, 17 Temmuz Pazar gününden itibaren taşıt trafiğine  açılacak.

Dumlupınar Caddesi'nin, Celal Bayar Bulvarı ile Geçim Sokak arasında  kalan bölümü 17 Temmuz Pazar günü saat 21.00'den itibaren 19 Temmuz Salı gününe  kadar kapalı olacak.

Atatürk Bulvarı üzerinde Sıhhiye Köprüsü'nün bulunduğu alanda 17  Temmuz- 9 Eylül tarihlerinde köprü yenileme çalışmaları yapılacak ve trafik akışı  her iki yönde üçer şeritten sağlanacak.

Arif Yıldız Caddesi'nin Mamak Caddesi ile 4. Cadde arasında kalan  bölümü 19-21 Temmuz tarihlerinde taşıt trafiğine kapatılacak.

Talatpaşa Bulvarı'nın, Plevne Caddesi ile Mamak Caddesi (Dikimevi  Kavşağı) arasında kalan bölümü 21 Temmuz saat 21.00'den itibaren 60 gün süreyle  taşıt trafiğine kapalı tutulacak.

Mamak Abidinpaşa istikametinden gelip Ulus istikametine gitmek isteyen  araç sürücüleri, Saime Kadın Kavşağı'ndan Arif Yıldız Caddesi-Plevne  Caddesi-Talatpaşa Bulvarı'nı takip edecek. Ulus istikametinden gelip Mamak  Abidinpaşa istikametine gitmek isteyen araç sürücüleri de Talatpaşa  Bulvarı-Plevne Caddesi-Arif Yıldız Caddesi ve Mamak Caddesi'ni kullanacak.

Mamak Abidinpaşa istikametinden gelip Kızılay istikametine veya  Kızılay istikametinden gelip Mamak Abidinpaşa istikametine gitmek isteyen araç  sürücüleri ise Cemal Gürsel Caddesi'ni takip edecek.

Altınsoy Caddesi'ni Strazburg Caddesi'ne ve Toros Sokak'a bağlayan  Altınsoy 1 Alt Geçidi 1-5 Ağustos'ta 4 gün süreyle taşıt trafiğine kapatılacak.

Celal Bayar Bulvarı ile Altınsoy Caddesi'ni bağlayan Altınsoy 2 Alt  Geçidi 16 Ağustos Salı günü saat 21.00'den 20 Ağustos Cumartesi gününe kadar  trafiğe kapalı olacak.

Mamak Caddesi'nin, Tıp Fakültesi Caddesi ile Abdülhak Hamid Caddesi  arasında kalan bölümü 8 Ağustos Pazartesi günü saat 21.00'den itibaren 12 Ağustos  Cuma gününe kadar taşıt trafiğine kapalı tutulacak. Mamak Caddesi ile 604. Sokak  arasında bağlantı sağlayan karayolu alt geçidi de 13 Ağustos Cumartesi günü saat  21.00'den itibaren 17 Ağustos Çarşamba gününe kadar taşıt trafiğine açık  olmayacak.

Kayaş Caddesi ile 1254. Sokak arasında bağlantı sağlayan karayolu alt  geçidi 6 Ağustos Cumartesi günü saat 21.00'den itibaren 10 Ağustos Çarşamba  gününe kadar taşıt trafiğine kapatılacak. Kayaş Caddesi ile Hüseyin Gazi Caddesi  arasında bağlantı sağlayan 1. Karayolu alt geçidi 10-14 Ağustos tarihlerinde  taşıt trafiğine kapalı tutulacak. Kayaş Caddesi ile Hüseyin Gazi Caddesi arasında  bağlantı sağlayan 2. Karayolu alt geçidi ise 14 Ağustos Pazar günü saat 21.00'den  itibaren 18 Ağustos Perşembe gününe kadar taşıt trafiğine açılmayacak.

Demirlibahçe Mahallesi'nde bulunan ve Doğanbahçesi Sokak ile Demirkapı  Sokak'ı birbirine bağlayan Yemeni Sokak, 19 Eylül Pazartesi günü saat 21.00'den  itibaren 19 Kasım Cumartesi gününe kadar taşıt trafiğine kapalı olacak.

Ankara'da bazı yollar ulaşıma kapatılacak, ankara, başkentray, trafik, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search