2018-04-21 07:01:55

Android yeni sürümünü resmen açıkladı

Android yeni sürümünü resmen açıkladı

İşletim sistemlerine alfabedeki sırayla ABD’de popüler olan tatlı, çikolata ya da şekerleme isimleri veren Google, M sürümünde de bu geleneği bozmadı. Daha önce 4 sürümüne KitKat, 5’e Lollipop kod isimlerini veren Google bu sefer de Marshmallow ismini kullanacak. Firmanın duyuracağı bir sonraki işletim sisteminin kod adı N harfi ile başlayacak.

İsmin belirlenmesiyle beraber Android 6’nın SDK’sının en yeni sürümü de kullanıma sunuldu. Ayrıca Marshmallow yazılımının üçüncü ön sürümü de Nexus cihazlarına yüklenebilir hale geldi.

Son kullanıcıya şimdilik hitap etmeyen bu sürümler, daha ziyade uygulama geliştiriciler tarafından kullanılacak. İşletim sisteminin nihai sürümünün sonbaharda kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak mevcut telefonların hangilerine bu sürümün geleceğine, cihaz üreticisi firmalar karar verecek.

Android yeni sürümünü resmen açıkladı, android m, yeni sürüm, google, Sundar Pichai, Dave Burke, apple, mobil telefon, marshmallow, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search