2018-05-24 01:41:45

Ağustos ayında astronomik olaylar gerçekleşecek

7 Ağustos tarihinde Ay, Dünya’nın yarı gölgesinin içinden, Ay’ın bir kısmı ise Dünya’nın tam gölgesinden geçecek.

Ağustos ayında astronomik olaylar gerçekleşecek

METEOR YAĞMURU 12- 13 AĞUSTOS'TA

Yarı Ay tutulması denilen bu olay Afrika, Orta Asya ve Avustralya’dan görülebilecek. Ardından Perseids meteor yağmuru geliyor. 12- 13 Ağustos tarihlerinde olması beklenen Perseids meteor yağmuru en parlak meteor yağmurlarından biri olarak biliniyor.

Bu tarihlerde Swift-Tuttle adlı kuyruklu yıldızının neden olduğu meteor yağmuru ile saatte 60 civarında meteor yağacak. Ağustos ayında aynı zamanda Güneş tutulması da yaşanacak.

Ağustos ayında astronomik olaylar gerçekleşecek

21 AĞUSTOS'TA GÜNEŞ TUTULMASI YAŞANACAK

21 Ağustos’ta görülmesi beklenen tutulma ile Ay, Güneş‘i tamamen kapatarak, Güneş‘in dış atmosferini belirgin hale getirecek. En son bu tip bir Güneş tutulması 1979 yılında gerçekleşti.

TÜRKİYE'DEN 21:20'DE NET OLARAK İZLENECEK

Kısmi ay tutulması daha erken saatlerde başlayacak olsa da, saat dolayısı ile ilk tutulma görülemeyecek. 21.20'de net olarak Türkiye'den izlenebilir olacak ve son olarak 23.53 saatlerinde izlenebilir. Saat 00.00'a doğru kısmi ay tutulması son bulacak. Saat 21.20'de Türkiye'den net olarak görülecek olan ay tutulması, ayın sadece bir kısımında oluşacak.

Ağustos ayında astronomik olaylar gerçekleşecek, astronomik, olay, Ay, tutulma, güneş, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search