2018-04-26 08:25:08

Tunceli'de evin bahçesine puhu düştü

V

Bugün sabah saatlerinde Tunceli kent merkezinde bir evin bahçesinde kar yığınları üzerinde gördüğü puhuyu alan Zeki Bakır, çarşı merkezindeki kahveye geldi. Puhuyu gören vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bazı kişiler puhuyu cep telefonu ile görüntüleyerek sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Tunceli'de evin bahçesine puhu düştü

NESLİ TÜKENMEK ÜZERE

Yoldan geçen HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü de puhuyu yakından inceledi. Önlü, ilk kez bu kadar yakından bir puhu gördüğünü söyledi. Türkiye'de nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan baykuş türlerinden puhuyu bulan Zeki Bakır şunları söyledi:

Tunceli'de evin bahçesine puhu düştü

"AÇ KALDIĞI İÇİN BİTKİN DÜŞMÜŞ OLABİLİR"

"Sabah yoldan geçerken komşunun evinin bahçesindeki kar yığınları üzerinde gördüm. Yakından bakınca uçamadığını anladım ve zarar vermeden yakaladım. Çevre Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nü arayarak bilgi verdim. Şimdi görevlilerin gelmesini bekliyoruz." Puhuyu almak için gelen Çevre Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kuşun aç kaldığı için bitkin düşmüş olabileceğini belirterek, veterinerler tarafından inceleneceğini ve iyileştikten sonra doğaya salacaklarını söyledi. Görevliler daha sonra puhuyu alarak ayrıldı.

Tunceli'de evin bahçesine puhu düştü

Tunceli'de evin bahçesine puhu düştü

Tunceli'de evin bahçesine puhu düştü, tunceli, puhu, en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search