2018-04-25 17:40:54

2. Abdülhamid'in torunu Dolmabahçe'de evlenmek istiyor

2. Abdülhamid'in torunu Dolmabahçe'de evlenmek istiyor

Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamid 'in 5'inci kuşaktan torunu Sultan Nilhan Osmanoğlu, milletvekillerine e-posta göndererek, eylül ayında yapmayı planladıkları düğününü "Dedemin sarayı" dediği Dolmabahçe'de yapmak istediğini söyledi.

5. KUŞAKTAN TORUNU

Vatan gazetesinin haberine göre, Osmanoğlu e-postada şunları yazdı, "Ben, Sultan 2. Abdülhamid Han'ın 5'inci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu. Af Yasası'ndan yararlanıp Türkiye'ye yerleşmiş ilk Hanedan ailesiyiz ve dünya genelinde yaşayan 17 sultandan biri olma şerefine nailim.

Allah kısmet ederse, eylül ayında düğünüm var. Bilmiyorum; bu e-postadan Beyefendi'nin (Başbakan'ı kastediyor) ne kadar haberi olur ama sizden ricam lütfen kendilerine düğünümüzü dedelerimizin sarayı olan Dolmabahçe Sarayı 'nda yapma isteğimizi bildirin. Bu sadece bir düğün değil; bizim için iadei-itibar olacaktır."

Sultan Nilhan Osmanoğlu, Yıldız-Çadır Köşkü'nün bahçesinde Mehmet Behlül Vatansever ile nişanlanmıştı.

2. Abdülhamid'in torunu Dolmabahçe'de evlenmek istiyor, Dolmabahçe Sarayı, 2. Abdülhamid, Nilhan Osmanoğlu, Mehmet Behlül Vatansever, , en son haber, haber

ilgili haberler


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/users/serverpilot/apps/bibilgi/public/detail-login.php on line 165

Comments

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Search